Sandwich Panel - Sandwich Panel Nedir?

Sandviç Panel, iki kat boyalı galvaniz saç veya alüminyum levha arasına muhtelif kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak imal edilen kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesidir.Yalıtım malzemesi olarak poliüretan sert köpük kullanılır. Kullanıldığı alanlarda oldukça yüksek bir ısı-su-ses yalıtımı sağlar, nem yoğunlaşmasını önler. İstenilen boyda üretilebilen paneller sayesinde , özellikle üretim maksatlı işletmelerde, sorunsuz ve süratle monte edilebilir.

Yüzey kaplaması olarak kullanılan malzemeler kullanım koşullarına göre seçilerek, çeşitli formlarda işlenmektedir. Bu malzemeler şunlardır;Polyester Boyalı Sac :0,50 mm kalınlıkte ve üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanmış, iç yüzeyi ise astar boyalı galvaniz saçtır.PVC Sac : 0,500 mm kalınlıkte üst yüzeyi 120 mikron toxic olmayan beyaz renkli PVC laminasyonlu galvaniz sac, iç yüzeyi ise astar boyalı sactır.Uluslararası food-safe belgesine haiz ve gıda tüzüğüne uygun bir sactır. Galvaniz Sac: 0.50 mm kalınlıkta, 1. kalite, yüzeyi düzleştirilmiş, sıcak daldırma galvaniz sactır. Cr-Ni (paslanmaz) sac : 0,50 mm kalınlıkta,304 kalite, malt yüzeyli, 1, sınıf Krom-Nikel sactır.Sandwich Panel

Yangına yüksek dayanımda en mükemmel seçiminiz.

 • İçerdiği A1 sınıfı taş yünü , yapılarda yangına yüksek dayanım sağlar.
 • Sandwich sistem olmasından dolayı montajı hızlı ve pratiktir.
 • Continuous Process üretim istenilen boylarda malzeme tedarikini mümkün kılar.
 • Isı iletkenlik katsayısının küçük olması nedeniyle yapılarda enerji tasarrufu sağlar.
 • Yüksek ses sönümleme özelliği sayesinde ses yalıtımı sağlar.
 • Yüksek ısı farkında , taş yününün lifli ve boşluklu yapısı metal genleşmeleri absorbe eder.
 • Taşyününün doğal yapısı nedeniyle , çevre dostu bir üründür.
 • Plywood : Her biri 1 mm kalınlıkta huş ağacından oluşan katmanlara sahip, 9 mm kalınlıkta üst yüzeyi altıgen dokulu kaydırmaz öelliğe sahip, hijyenik, üst yüzeyi 240 gr/metrekare fenolik reçine kaplı,kahverengi ithal marin tip kontraplaktır.Üst yüzeyi plywood olarak üretilen zemin panelleri, 250 kg/cm2 noktasal ve 2500 kg/m2 düzgün yayılı yüke dayanıklıdır.Duvar ve tavan panellerinin üretiminde trapezoidal form veya düz yüzeyli form kullanılmaktadır. Zemin panellerinin üretimimnde ise, özel kaydırmaz desen verilen Cr-Ni sacın ic yüzeyine özel teknikle 10 mm marin kontraplağın yapıştırılması şeklinde üretilmektedir.

  Uygulamalar

  Bakır Uygulama

  Bakır çatı sistem uygulaması yapılırken, isteğe göre olarak yerli ve ithal bakır rulo veya levhalar kullanılmaktadır.

  Çelik Çatılar

  Çelik çatı hizmetini sorunsuz sunan firmamız, yapılacak çelik çatı hakkında büyük bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahiptir.

  Kenetli Metaller

  Kenet sistem; boyalı galvanizli sac ve boyalı alüminyum rulolardan form verilerek, uygulama yerine göre istenilen boylarda imal edilir.

  Trapez Montaj

  Malzemenin hafif olması sayesinde taşıyıcı konstrüksiyonlardan tasarruf ve pratik montaj imkanı verir.

  Sandwich Panel

  Ortasında poliüretan, eps , taş yünü ve cam yünü gibi ısı yalıtım amaçlı dolgu malzemesi ile her iki yüzünde metal trapez levha olan çatı, cephe ve soğuk oda malzemesidir.

  Yekpare Oluk Sistemleri

  Yekpare oluk sistemi cepheden cepheye tek parça halinde olup imalatı montaj yapılacak yerde olmaktadır.