Kenetli Metal Çatı Sistemleri

Kenetli Metal veya Metal Kenet olarak da bilinen kaplama sistemi, klasik çatı kaplama sistemleri olan kurşun, bakır, alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin, teknolojik üretimlerle çatılarda ve cephelerde tekrar canlanmasıdır.

Kenetli Metal & Metal Kenet Kaplama sistemi günümüz modern mimari uygulamalarında, yapılan çatı kaplamalarında görselliği ön plana çıkarmaktadır.Her türlü çatı şekline uygulanabilirliği (Tonoz, kubbe, beşik çatı v.s.) nedeni ile mimarlara tasarım özgürlüğü sağlamaktadır.

Modern mimaride metal cephe kaplamalarının tamamlayıcısı olarak da düşünülebilen Kenetli Metal Kaplama sistemi geleneksel cephe malzemelerine de kusursuz uyum gösterme özelliğiyle konut, endüstriyel ve sosyal yapılarda yaşanan birçok sorunun çözümüdür.

Kenetli Metal Kaplama sisteminin; teknik özellikleri, geniş uygulama alanları, kaplama üzerinde dolaşabilme imkânı ve renk seçenekleri (RAL renkleri) ile konut ve endüstriyel yapılarda ekonomik ve estetik çözümler sunar.

Kenetli Metal Kaplama; Bakır, Boyalı Alüminyum, Boyalı Galvaniz Sac ve Çinko olmak üzere Yerli ve Avrupa rulo sac malzemeler kullanılarak kaplamalar yapılmaktadır.

Bu metallerin kalınlıkları isteğe göre; 0,50 – 0,60 ve 0,70 mm arasında değişmektedir.


Kenetli Metal Çatı Avantajları

- Diğer çatı malzemelerinin uygulanamadığı düşük eğimli çatılarda uygulanabilmesi

- Her türlü çatı şekline uygulanabilmesi (Tonoz, kubbe, zarf çatı v.s.) nedeni ile mimarlara tasarım özgürlüğü sağlaması

- İstenen boyda, bir saçaktan diğer saçağa eksiz olarak kaplanabilmesi (Diğer çatı kaplamalarında yoktur.)

- İstenilen kalınlıkta ısı, ses ve buhar yalıtımına imkân vermesi

- Yüzde yüz su geçirimsizlik garantisi

- İstenen renkte uygulama imkânı, estetik görünüm

- Kaplama üzerinde dolaşabilme imkânı

- Binanın ömrü ile eşdeğerde dayanma süresi


DOĞRU UYGULAMA YAPILMAYAN BİR ÇATIDAN VERİMLİ SONUÇ ALINAMAYACAKTIR...

% 100 SIZDIRMAZLIK sağlaması sebebiyle, diğer çatı malzemelerinin uygulanamadığı eğimi az olan çatılarda uygulanabilmesi, istenilen boyda bir saçaktan diğer saçağa eksiz olarak kaplanabilmesi, (diğer çatı kaplama sistemlerinde yoktur) diğer çatı kaplama sitemlerine göre günden güne daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Uygulamalar

Bakır Uygulama

Bakır çatı sistem uygulaması yapılırken, isteğe göre olarak yerli ve ithal bakır rulo veya levhalar kullanılmaktadır.

Çelik Çatılar

Çelik çatı hizmetini sorunsuz sunan firmamız, yapılacak çelik çatı hakkında büyük bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahiptir.

Kenetli Metaller

Kenet sistem; boyalı galvanizli sac ve boyalı alüminyum rulolardan form verilerek, uygulama yerine göre istenilen boylarda imal edilir.

Trapez Montaj

Malzemenin hafif olması sayesinde taşıyıcı konstrüksiyonlardan tasarruf ve pratik montaj imkanı verir.

Sandwich Panel

Ortasında poliüretan, eps , taş yünü ve cam yünü gibi ısı yalıtım amaçlı dolgu malzemesi ile her iki yüzünde metal trapez levha olan çatı, cephe ve soğuk oda malzemesidir.

Yekpare Oluk Sistemleri

Yekpare oluk sistemi cepheden cepheye tek parça halinde olup imalatı montaj yapılacak yerde olmaktadır.