Selulozik İzolasyon -CelluBOR

Dünyada selülozik izolasyon malzemesi, selülöz yalıtımı, selülöz yünü borlu yalıtım gibi isimlerle bilinmektedir. Selülözle borun mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan bu ürün ısı, ses, yangın yalıtımını aynı anda yapmak suretiyle yalıtımda profesyonel çözümler sunmaktadır. Direk selülözden üretildiği gibi geri dönüştürülmüş kapıt kullanılarak da üretilebilmektedir. Nefes alan yapısı sayesinde havayı iyi tutması nedeniyle doğayla özdeş malzemedir.

Selüloz esaslı malzemelerden elde edilen, içerisinde bor tuzları barındıran, ısı, ses ve yangın izolasyon malzemesidir.

Cellubor, direk selülozdan üretilebildiği gibi geri dönüştürülmüş kağıt kullanılarak da üretilebilmektedir. Nefes alan yapısı sayesinde havayı iyi tutması nedeniyle doğaya özdeş bir malzemedir.

Atık kağıtların toplanarak bor madeni ile özel işlemler kullanılarak işlenmesinden elde edilen Cellubor, özel püskürtme makineleri sayesinde her türlü yüzeylere rahatça uygulanabilme özelliğine sahiptir. Tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, ürünün performansının kullanım ömrü boyunca sabit kalmasını sağlar. Hacimsel kaybı olmadığı gibi ısı, ses ve yangın izolasyonu değerlerinde hiçbir bozulma olmaz.

Cellubor istenilen kalınlıkta uygulanabilir. Her yüzeyde istenilen kalınlıkta istenilen yoğunlukta uygulama yapma imkanına sahiptir. Uygulamanın ekyersiz olması, her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller.

Cellubor tamamen çevre dostudur. Atık kağıtların değerlendirilmesiyle de ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlar. İçerisinde kullanılan malzemelerin tamamı Türkiye’den temin edilmektedir.

Isı iletkenlik katsayısının düşük olması nedeniyle ciddi ısı yalıtımı sağlar. Isı iletkenlik katsayısı : 0,036 W/mk.

Ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde kullanılır. Cami, konser salonları, toplantı odaları, okullar, fabrikalar, atölyeler ve diğer halka açık mekanlar, aynı zamanda kayıt stüdyoları gibi üst düzeyde ses yalıtımı gerektiren mekanlarda uygulanır.

Cellubor istenilen kalınlıkta uygulanabilir. Her yüzeyde istenilen kalınlıkta istenilen yoğunlukta uygulama yapma imkanına sahiptir. Uygulamanın ekyersiz olması, her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller.

İçerdiği borun kaynama noktasının yüksek olması itibariyle yangın yalıtımı maksadıyla tüm dünyanın üzerinde durduğu bir malzemedir.

DIN 4102 normlarına göre “Yanmaz Malzemeler” olan A2 sınıfındadır.

Elektriğe karşı dayanaklıdır.

Tamamen doğaldır, kimyasal bir bileşik ihtiva etmediği için çoğu yalıtım malzemesi gibi kanserojen değildir. Zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez. Küf tutmaz.

Uygulamalar

İzolasyon

Bölge Bayiliğini yapmış olduğumuz CelliBOR ile eviniz veya iş yerleriniz güvencemiz altında.

Membran

Polimer esaslı plastiklerle Bitümün (asfalt) modifiye edilerek, taşıyıcı donatılarla birlikte üretilen su yalıtım örtüleridir.

Şıngıl(shingle)

Çatı kaplamada dekoratif görünümlü ve uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesidir.

Atermit

Atermit , lifli çimentodan üretilen malzemelerle çatı kaplamak için kullanılan malzemelerdir.