Penguen Serisi

PENGUEN serisi su yalıtım membranlarımız sıcak, ılıman ve orta soğuk iklim kuşağının ideal tercihi olan plastomerik bitümlü su yalıtım örtüleridir. Bu tip bitümlü membranlarımızda bitümün dayanıklılığını arttırmak için termoplastik reç Atactic Polypropylene (A.P.P.) kullanılmaktadır.

Bitümlü örtünün gerilmelere karşı mekanik direncini artırmak için ise do olarak Camtülü (Fiberglass) ya da Polyester Keçe taşıyıcılar kullanılmaktadır. Penguen serisi bitümlü membranlar ülkem de en yaygın kullanılan membranlardır.

Membranlar 1mt. eninde 10 mt. boyunda üretilmektedir. Ancak sadece 2 kalınlığındaki membranlar 1mt. eninde 15 mt. boyunda üretilmektedir.







Kullanım Alanları

Yapılara suyun girebileceğine neredeyse tüm alanlarda kullanılabilen bitümlü membranlar başta toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan döşemeler olmak üzere suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, mutfak, lavabo, wc gibi ıslak hacimler de kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, su deposu, havuz gibi yapılarda, istinat duvarları, zemin yapısına bağlı olarak suni gölet ve beton kanallar gibi yapılarda, bitümlü su yalıtım örtüleri kullanılmaktadır. Su yalıtımında daha bir çok detaya ekonomik ve estetik çözümler getirmektedir.

Soğukta Bükülme : -5 °C Sıcaklık Dayanımı (En az) : 110 °C Kırılma Noktası (Frass) : -15°C







Bitümlü Su Yalitim Örtüleri

Penguen Serisi

PENGUEN serisi su yalıtım membranlarımız sıcak, ılıman ve orta soğuk iklim kuşağının ideal tercihi olan plastomerik bitümlü su yalıtım örtüleridir. Bu tip bitümlü membranlarımızda bitümün dayanıklılığını arttırır.

Panda Serisi

PANDA serisi su yalıtım membranlarımız karasal (sıcak ve soğuk) iklim kuşağının ideal tercihi olan plastomerik tip su yalıtım membranlarıdır.

Fok Serisi

FOK serisi su yalıtım membranlarımız özellikle soğuk iklim kuşağının ideal tercihi olan elastomerik seri bitümlü su yalıtım örtüleridir.

UNO Serisi

UNO serisi su yalıtım membranlarımız sıcak, ılıman iklim kuşağının tercihi olan plastomerik seri bitümlü su yalıtım örtüleridir.