Atermit

Atermit Çatı dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan ve 2000'li yılların ürünü olarak bilinen Atermit, her türlü sanayi, zirai ve askeri yapılarda, soğuk hava depolarında, garajlarda, hangarlarda, spor tesislerinde, konutlarda ve tüm geniş mekanların çatı ve cephe kaplama, mekan bölücü duvar olarak ve,tavan uygulamalarında başarı ile kullanılmaktadır.

Düz Atermit levhalar pul ve petek arduaz biçimlerinde de üretilmekte, yapıların çatılarında sadece örtü malzemeleri olarak değil aynı zamanda estetik açıdan da güzel bir görünüm kazandırmaktadır. İstenilen renge boyanabilen Atermit Pul Arduazlar, eğim değiştirme parçası, saçak ucu, mahya gibi kendine özgü aksesuarları ile yapıların fonksiyonel özelliklerini arttırır.

20x40 cm boyutlarında ve 5 mm kalınlığında üretilen Pul Arduaz ile 40x40 cm boyutlarında ve 5 mm kalınlığında üretilen Petek Arduaz Düz Atermit Levhalar, en az 30° eğime sahip çatılarda kullanıldığı gibi yapıların dış duvarlarına da uygulanabilmektedir.

Atermit levhalar, yanmaz kimyasal etkilere dayanıklı, su geçirmez, paslanmaz, çürümez, dona ve neme karşı dayanıklı, uzun süre dayanıklı bir şekilde üretilmişlerdir.Düz Atermit levhalar yangını kesme amaçlı ve prefabrik binalarda kullanılabilirler.Düz Atermit levhalar, pul ve petek biçiminde de üretilmekte, çatılarda farklı renklerde ve dekoratif şekilde kullanılabilmektedir.

Atermit çatıda güvenlik için levhaların aşık araları belirlenip katlar arasına şeritler konur.Böylelikle, bir kırılma olması halinde ortaya çıkabilecek zarar engellenmiş olur.Farklı renklerde üretilebilen Atermit levhaların boyası, renk solması ve kabarmalara karşı dayanıklıdır.

Ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde kullanılır. Cami, konser salonları, toplantı odaları, okullar, fabrikalar, atölyeler ve diğer halka açık mekanlar, aynı zamanda kayıt stüdyoları gibi üst düzeyde ses yalıtımı gerektiren mekanlarda uygulanır.

Yeni nesil Atermit levhalarından birisi de inorganik lifli çimentodan üretilen Atermit levhalardır. Üretiminin hamur olması ve sonradan şekil almasından dolayı, istenen her türlü şekilde üretilebilir ve farklı bölgelerdeki kaplama ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Üretim sonrasında levhaların çimento reaksiyonları bitmeden streç film ile kaplanırlar, böylelikle levhalardan çıkan ısı, en ideal ortamı yaratır.

Uygulamalar

İzolasyon

Bölge Bayiliğini yapmış olduğumuz CelliBOR ile eviniz veya iş yerleriniz güvencemiz altında.

Membran

Polimer esaslı plastiklerle Bitümün (asfalt) modifiye edilerek, taşıyıcı donatılarla birlikte üretilen su yalıtım örtüleridir.

Şıngıl(shingle)

Çatı kaplamada dekoratif görünümlü ve uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesidir.

Atermit

Atermit , lifli çimentodan üretilen malzemelerle çatı kaplamak için kullanılan malzemelerdir.